Nowa wiedza wprost z podcastów

Trochę mnie nie było, bo na głowię dużo pracy, ale żyję i planuję już w miarę regularnie postować. 🙂 Dziś będzie trochę o podcastach czyli źródle sporej dawki codziennej wiedzy. Natchnęła mnie do tego pewna akcja, ale o tym niżej. Zapraszam do czytania.

Co to są podcasty?

podcastPodcast to takie nagrane „audycje radiowe”, które możesz pobrać w pliku mp3 i słuchać kiedy chcesz, gdzie chcesz i na czym chcesz. Takie nagrania dotyczą wszystkiego, w tym biznesu i IT, no i są pełne przydatnej wiedzy i motywacji. Poza tym są darmowe. 

Co mi po tym?

Pewnie zastanawiasz co daje słuchanie gadki jakichś gości albo kobiet, że to paplanina i nic ciekawego. Można tak uważać dopóki nie posłucha się takiej audycji pierwszy raz. Przede wszystkim każdy odcinek niesie za sobą nową wiedzę z danej dziedziny. Po drugie może to działać jak motywator – może chcesz coś osiągnąć, ale masz problem? Ludzie tworzący podcasty zazwyczaj coś już osiągnęli i na pewno też mieli problemy, być może podobne do Twoich, i o nich opowiadają.

Ale ja nie mam czasu!

podcast
Podcastów można słuchać wszędzie.

Wymówki z brakiem czasu (albo pieniędzy) są najczęstsze, ale tu muszę Cię rozczarować. Słuchanie podcastu nie przeszkadza absolutnie w żadnych codziennych czynnościach. Wręcz uzupełnia ten czas. Pomyśl, że na przykład  gotując obiad zajmujesz się tylko tym, a przecież w tym samym czasie możesz robić też coś, co nie zajmuje Twoich rąk – taką rzeczą mogą być podcasty – zakładasz słuchawki i słuchasz jednocześnie robiąc coś innego. To samo tyczy się innych czynności jak bieganie, spacer z psem, jazda autem.

No dobra, ale skąd ja mam to coś wziąć?

Rzecz jasna Google nie boli, ale skoro to post o podcastach to wrzucę tu coś. Osobiście mogę polecić dwa podcasty chociaż teraz jestem w trakcie szukania czegoś nowego. Pierwszy z nich to Mała Wielka Firma, typowo biznesowy podcast, a drugi to bardziej programistyczny DevTalk.

Spróbuj 7 dniowego wyzwania z podcastami. #słuchampodastów

Na Facebooku powstała grupa W ruchu słucham podcastów.  Jest akcja polegająca na słuchaniu podcastów przez 7 dni z rzędu (1-7 sierpnia) i wrzucaniu na fejsa swojej fotki razem z hashtagiem #słuchampodcastów oraz tytułem słuchanej audycji. Zresztą – więcej informacji na ten temat na grupie.

Mam nadzieję, że kogoś zainteresowałem tematem. Zachęcam do pogłębiania go. A może już słuchasz jakiegoś podcastu? Podziel się linkiem, chętnie sprawdzę. Cześć!