O mnie

avatar

Nazywam się Kamil Głusiński

Jestem programistą pochodzącym z Radomia

Witam Cię na stronie o mnie. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzeba, aby wiedzieć co robię. 

Jestem programistą urodzonym w Radomiu, obecnie jednak mieszkam w Krakowie. Moją specjalizacją jest backend, ściślej rzecz ujmując PHP i technologie pokrewne. Faktycznie jednak nie boję się też rzeczy frontendowych, gdzie pracuję głównie z Vue.js. 

W programowaniu siedzę już parę dobrych lat, komercyjnie jednak od około 4 lat. Pracowałem do tej pory jako freelancer, w firmie handlowo produkcyjnej, firmie outsourcingowej oraz firmie z branży hotelarsko-turystycznej. Obecnie od września 2018 na samozatrudnieniu, jednak z aspiracjami, aby zrobić z tego coś więcej.

Moim największym klientem obecnie jest holenderska spółka Bidroom, a tam razem z zespołem podobnych do mnie, rozwijamy aplikację bidroom.com. Jestem tam też Scrum Masterem.

Jeżeli chodzi o samo programowanie, jestem zwolennikiem teorii, że programowanie to rzemiosło i sztuka. Lubię ładny kod, dobrze napisany,  z zachowaniem wszelkich zasad programowania obiektowego. 

Poza programowaniem, uczę programowania. Ponieważ wiem, jak trudno dostać się do branży, pomagam w zdobywaniu wiedzy tym, którzy się angażują. Tak między innymi powstała inicjatywa ZawiszaDevs, gdzie razem z innym programistą uczymy harcerzy z naszego Stowarzyszenia programowania, grupa liczy jakieś 23 osoby. Poza tym mam paru indywidualnych uczniów.

Nie tylko IT człowiek żyje. Jestem obecnie na drugim roku zarządzania na Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Łącze w ten sposób pasję do programowania z zainteresowaniem w dziedzinach psychologii, ekonomii i zarządzania. Zdaje się, że to dziedzina, która może też bardzo mocno pomóc programiście w jego rozwoju.

Jestem fanem zwinnego podejścia do wytwarzania oprogramowania oraz miłośnikiem SCRUMa. Uważam, że daje on największą swobodę i elastyczność, jakiej klienci oczekują. 

Moje kanały Social Media