Źródła darmowej grafiki

Wielu początkujących webmasterów ma problem z pozyskaniem grafiki do swoich projektów.  Są też tacy, co wklepią hasło w Google i wybierają sobie z pełną dowolnością jakieś zdjęcie, nie zdając sobie sprawy, że prawdopodobnie łamią prawa autorskie. Wychodząc na przeciwko tym problemom prezentuje kilka ciekawych witryn z darmową grafiką.

Numer #1 – Freepik

Dużo darmowej grafiki – zarówno rastrowej jak i wektorowej. Znajdziemy tu też ikony oraz pliki PSD z szablonami logotypów i tym podobnych.

Freepik

Numer #2 – Flaticon

Flaticon to strona stworzona dla osób, które poszukują ikon na swoje strony. Znajdziemy tu zarówno ikony social media jak i wiele innych ciekawych grafik w różnej stylistyce. Oczywiście ikony są wektorami dlatego bardzo ładnie będą skalowały się na naszej stronie.

flaticon

Numer #3 – Deviantart

Ogromna baza wszelakiej maści grafiki. Nic tylko przebierać. Warto jednak upewnić się czy dana grafika na pewno jest grafiką darmową. Inaczej potrzebujemy zgody autora.

Deviantart

Numer #4 – Unsplash

Unsplash.com to strona, na której znajdziemy masę świetnej jakości darmowych zdjęć i co ważne w dużej rozdzielczości.

unsplash.com

Numer #5 – Unsplash.it

Unsplash.it to natomiast taka ciekawa strona, która jest takim zdjęciowym generatorem lorem ipsum (czyli po prostu zapychaczem 😀 ). Na naszej stronie wystarczy umieścić grafikę wg wzoru:

Natomiast argument wysokość jest nieobowiązkowy – jeśli go pominiemy otrzymamy kwadrat. Poza tym istnieje jeszcze kilka argumentów, jednak po nie zapraszam do zapoznania się już na samej stronie.

unsplash.it

 

 

Mam nadzieję, że te pięć prostych stron pozwoli uniknąć błędów, być może zapewni inspiracje. Jeśli macie swoje ciekawe portale z darmowymi elementami, pochwalcie się w komentarzach. Do następnego! 🙂